Ważna edukacja w Centrum Nauki Kopernik

[browser-shot url=”http://media.pzu.pl/pr/289667/pijany-kierowca-wrocil-do-cnk”]

Na początku grudnia do popularnego centrum Nauki Kopernik wróciła ekspozycja ,,Pijany kierowca”. Sponsorem renowacji eksponatu ukazującego skutki prowadzenia auta pod wpływem alkoholu jest największy polski ubezpieczyciel PZU.

Od 3 grudnia ten nietypowy symulator jazdy umożliwi wszystkim chętnym edukację z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Odwiedzający Centrum Nauki Kopernik może wybrać jedną z trzech tras odzwierciedlających realne ulice w Krakowie oraz tyle samo wariantów wskaźnika alkoholu we krwi – 0,3, 0,8 lub 1,5 promila. Umożliwia to przekonanie się na własnej skórze, jak niebezpieczne jest kierowanie pod wpływem.

Michał Witkowski, rzecznik Grupy PZU, informuje o prewencyjnej działalności reprezentowanej przez niego firmy. Zwraca także uwagę na wciąż niską w Polsce świadomość dotyczącą skutków prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym. Tacy kierowcy mają zaburzony wzrok, sprawność manualną i kontrolę nad pojazdem. Instalacja w Centrum Nauki Kopernik została odnowiona tak, aby jak najlepiej odwzorować powyższe odczucia. Renowacji uległy dodatkowo bryła auta i dostępna w nim grafika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *