UNIQA

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA działa na polskim rynku od 1990 r. Jest członkiem austriackiej Grupy UNIQA, która jest liderem na rynku ubezpieczeń osobowych oraz jednym z największych ubezpieczycieli majątkowych w Austrii. Początkowo UNIQA funkcjonowała pod nazwą ZUiR POLONIA SA. Jednakże w 2001 r. większościowy pakiet akcji POLONII został objęty przez UNIQA Group Austria i w 2003 r. spółka zmieniła nazwę na UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA.

[browser-shot url=”https://www.uniqa.pl/home/” width=”630″]

UNIQA TU na Życie SA należy do Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA. Prowadzi działalności ubezpieczeniowe we wszystkich grupach działu I: ubezpieczenia na życie; posagowe, zaopatrzenia dzieci; ubezpieczenia na życie, gdy są związane z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym; ubezpieczenia rentowe; ubezpieczenia wypadkowe i chorobowe, gdy są uzupełnieniem ubezpieczeń wymienionych w czterech pierwszych grupach.

UNIQA kieruje swą ofertę zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm. Osobom indywidualnym proponuje ubezpieczenia: życiowe, zdrowotne, komunikacyjne, OC, NNW, podróży, ochronę prawną oraz dla mieszkalnictwa. Klientom biznesowym zapewnia m.in. ubezpieczenie majątkowe, życiowe, komunikacyjne, rolnicze. Obecnie świadczy usługi ubezpieczeniowe ponad 70% spółdzielni i prawie 40% wspólnot oraz ubezpiecza 500.000 mieszkań i ich mieszkańców w całym kraju.

W ramach ubezpieczenia zdrowotnego klientom indywidualnym towarzystwo oferuje:

  • Podstawową opiekę ambulatoryjną. Firma zapewnia pokrycie kosztów konsultacji u lekarza rodzinnego, internisty oraz pediatry (liczba wizyt jest nielimitowana), szczepienia przeciw grypie oraz podstawowe badania laboratoryjne i diagnostyczne.
  • Specjalistyczną opiekę ambulatoryjną. Firma pokrywa koszty konsultacji u lekarzy wszystkich specjalności (liczba wizyt jest nielimitowana), wizyt domowych oraz bogatego wachlarzu badań laboratoryjnych i diagnostycznych.
  • Koszty leczenia poza granicami kraju . Towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty leczenia ambulatoryjnego, dentystycznego, szpitalnego, podróży osoby bliskiej, akcji ratowniczych, przewiezienia zwłok do Polski,. Ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje przez każde pierwsze 45 dni pobytu za granicą.
  • Chirurgia jednego dnia . Firma zapewnia pokrycie kosztów zaleconych przez lekarza zabiegów chirurgicznych
    Świadczenie szpitalne . Świadczenie pieniężne za każdy dzień pobytu w szpitalu w wysokości uzgodnionej w umowie ubezpieczenia.
    Świadczenie operacyjne. świadczenie pieniężne na wypadek poddania się operacji chirurgicznej w następstwie choroby, ciąży lub nieszczęśliwego wypadku.

Przedsiębiorstwom w pakiecie Zdrowie& Harmonia UNIQA oferuje kompleksową opiekę medyczną, nieograniczony dostęp do lekarzy i nielimitowaną ilość badań i konsultacji. Gwarantuje fachowe usługi o wysokim standardzie, wizyty w przychodniach bez konieczności czekania w kolejce oraz daje możliwość ubezpieczenia rodziny pracownikom.

Te towarzystwo ubezpieczeniowe wyróżnia się posiadaniem w swojej ofercie Bezpośredniej likwidacji szkód z OC .Zachęcający jest również program lojalnościowy UNIQA BonusPlus dla klientów indywidualnych zapewniający do 15% zniżek dla ubezpieczeń Twój DOM Plus oraz polis komunikacyjnych. W ramach niego można skorzystać z nieodpłatnego serwisu ostrzeżeń pogodowych, mieć dostęp do platformy Użytkownika za pomocą którego można zdobywać informacje na temat posiadanych pakietach oraz wybrać usługę assistance i dodatkowo można wziąć udział w konkursie z nagrodami.

UNIQA TU S.A. zdobyła m.in. w 2012r wyróżnienie Fair Play podczas XV Kongresu Brokerów, a w 2014r. certyfikat „Dobra Polisa” od Krajowego Instytutu Ubezpieczeń za ubezpieczenie mienia ze składką płatną miesięcznie dla wspólnot mieszkaniowych i ich lokatorów oraz spółdzielni. Ponadto Uniqa jest sponsorem Regionalnego Turnieju Tenisowego Uniqa Tenis Cup 2014 w Białej Podlaskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *