Ubezpieczenie zdrowotne za granicą – czeka Cię wyjazd? Kup polisę!

Aby mięć łatwy i wygodny dostęp do nowoczesnych usług medycznych, wykupujemy różnego rodzaju ubezpieczenia. Chcemy czuć się bezpiecznie i nie martwić się o żadne koszty leczenia. Ale co z ubezpieczeniem za granicą?

Oczywiście Narodowy Fundusz Zdrowia zwraca koszty leczenia, ale nie wszystkie. Mamy zapewnione podstawowe świadczenia lekarskie, w bardzo wąskim zakresie. Jeśli będziemy wymagali leczenia ambulatoryjnego lub wizyty u stomatologa, niestety koszty takich wizyt będziemy musieli pokryć sami.

Jak się zabezpieczyć?

Jedynym wyjściem w takiej sytuacji, będzie wykupienie odpowiedniej polisy, która pokryje wszystkie koszty leczenia. Zapewni nam dostęp do wszelkich świadczeń. Tych podstawowych i tych dodatkowych, w nagłym wypadku. Osoby, które często wyjeżdżają za granicę, powinny zaopatrzyć się w taką polisę. W razie naszej choroby, bliska nam osoba będzie mogła odwiedzić nas, a koszty jej przyjazdu pokryje ubezpieczenie. W razie śmierci zwłoki zostaną przetransportowane do kraju. Jedynym minusem takich ubezpieczeń jest karencja (ochrona), która może trwać 40 dni, w zależności od konkretnego towarzystwa. Sami zdecydujemy co nasza polisa ma zawierać i kogo chcemy ubezpieczyć. Warto o tym pomyśleć by nasza podróż upływa w spokoju i bez dodatkowych zmartwień.

Najlepsze zagraniczne polisy ubezpieczeniowe. Wyjeżdżasz? Wykup dodatkowe ubezpieczenie i zabezpiecz się przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Najważniejsze własne zdrowie – zapoznaj się z ofertami prywatnych polis. Jakie polisy zdrowotne potrzebne za granicą? Kup tanie ubezpieczenie zagraniczne przez Internet – warto!

Istnieje wiele powodów, które sprawiają, że konieczne jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Wśród nich znajdują się liczne, bądź jednorazowe wyjazdy poza granicę naszego kraju. Nagłe zdarzenia losowe sprawiają, że korzystniej jest wykupić zagraniczne ubezpieczenie zdrowotne, aniżeli z własnej kieszeni finansować wizyty lekarskie, czy zabiegi i operacje na obczyźnie.

Najczęściej ubezpieczenie zdrowotne za granicą dotyczy osób, które udają się w wyjazd służbowy, pracują poza granicami naszego kraju lub po prostu udają się na wymarzone wakacje. W takim wypadku nawet studenci mogą skorzystać z wyjątkowych polis. Zapewniają one dostęp do wielu specjalistów, usług assistance, czy wykonania koniecznych zabiegów i operacji ratujących życie, czy zdrowie ubezpieczonego.

Ubezpieczenie zdrowotne zagraniczne

Zagraniczne ubezpieczenie zdrowotne zapewnia oszczędność czasu, pieniędzy, a przede wszystkim zdrowia. Będąc na obczyźnie każda pomoc jest ważna, także ta medyczna. Warto jest, więc zapewnić sobie jak najlepsze ubezpieczenie zagraniczne. W tym celu najlepiej skorzystać z rankingów oraz porównywarek ofert ubezpieczycieli.

Zaraz po wyborze tej jednej – najlepszej oferty można automatycznie przejść do zakupu ubezpieczenia. Co ciekawe nie trzeba osobiście udawać się do placówki firmy ubezpieczeniowej. Wszystko odbywa się online, czyli przez Internet. Wówczas w bardzo niewielkim przedziale czasowym można pozyskać tanio najlepsze ubezpieczenie.

Dla osób, które lubią się dobrze zabezpieczyć czekają również liczne pomoce w postaci opisów krajów wraz z dopasowaną ofertą poszczególnych usług ubezpieczycieli. Osoby zainteresowane ubezpieczeniem zagranicznym mogą również korzystać z całodobowych porad doradców. Z ich pomocą wybór najbardziej odpowiedniej polisy staje się bardzo łatwa i szybka.

Wyjazd za granicę ubezpieczenie zdrowotne

Planujesz wyjazd za granicę i chcesz czuć się bezpieczny? Postaw na ubezpieczenie, które zapewni Ci pełną opiekę medyczną poza naszym krajem. Ubezpieczenia na wyjazd za granicę, tanio, bez zbędnych formalności, dla całej rodziny. Niska składka, pełny zakres ubezpieczenia.

Coraz częściej wyjeżdżamy za granicę, w związku z czym niezbędna jest nam ochrona w razie jakichkolwiek wypadków. Dzięki ubezpieczeniu na wyjazd za granicę, możemy czuć się pewnie w każdej sytuacji. W przypadku choroby pełne świadczenia medyczne zapewni nam wykupione ubezpieczenie. Istotne jest także to,że tego rodzaju ubezpieczenie ma bardzo szeroki zakres.

Czego dotyczy ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

Ubezpieczenie podróżne obejmuje nie tylko ochronę zdrowia, ale także wszelkie inne aspekty związane z naszym wyjazdem. W pakietach znajdziemy także takie opcje jak: ubezpieczenie bagażu a także sprzętu sportowego, usługi assistance, a nawet zwrot kosztów, w przypadku gdy nasza podróż zagraniczna nie dojdzie do skutku z winy organizatora. Warto więc zadbać o takie zabezpieczenie, aby nie narazić się na nieprzyjemności i duże wydatki.

Bezpieczeństwo za granicą z Generali Direct

Grupa Generali pod względem wielkości jest trzecim w Europe międzynarodowym koncernem ubezpieczeniowo- finansowym. Początki Generali na ziemiach polskich sięgają już roku 1837. I ta, nieprzerwanie do dziś prowadzi swoją działalność oraz świadczy usługi na najwyższym poziomie.

Generali Direct w swojej najnowszej ofercie proponuje ubezpieczenie turystyczne, które zapewni komfort podróży za granicą. Pełny odpoczynek jest możliwy wówczas wtedy, kiedy nie martwimy się o własne bezpieczeństwo, a przecież będąc za granicą mamy o nie szczególne obawy.

Zgodnie z umową, oferta ubezpieczenia turystycznego obejmuje po pierwsze koszty leczenia za granicą. Ubezpieczyciel zobowiązuje się do pokrycia wszelkich kosztów związanych z konsultacjami specjalistycznymi, badaniami, operacjami czy zakupem medykamentów. W razie niespodziewanego wypadku losowego, nie należy przejmować się brakiem środków na leczenie, bowiem Generali Direct ureguluje koszty. Ubezpieczony może również skorzystać z pakietu assistance w ramach którego otrzyma natychmiastową pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku czy innych nieprzewidzianych zdarzeń. Z Generali Direct można kontaktować się przez 24 h na dobę.

W ramach ubezpieczenia klient objęty jest również polisą NWW, która zapewnia odszkodowanie w sytuacji nieszczęśliwego wypadku. Wysokość takiego odszkodowania jest proporcjonalna do szkody jaką poniósł klient. Co więcej, osoby, które poniosły szkody finansowe, fizyczne, a nawet psychiczne również mogą liczyć na swego rodzaju zadośćuczynienie w ramach ubezpieczenia OC, które powiązane jest z ubezpieczeniem turystycznym oferowanym przez Grupę Generali.

Wykupując ubezpieczenie turystyczne obejmujemy ubezpieczeniem bagaż, a nawet sprzęt sportowy. Bardzo ważnym atutem ubezpieczenia jest zwrot kosztów, jakie musi ponieść klient w momencie rezygnacji z wyjazdu bądź nagłego powrotu do kraju wyniku nieszczęśliwych następstw losowych.

Ubezpieczenia zdrowotne na całym świecie

Na całym świecie ludzie kupują ubezpieczenia zdrowotne dla siebie i swojej rodziny, by czuć się bezpiecznie, nie martwić się o badania kontrolne czy leczenie szpitalne. W każdym poszczególnym kraju takie ubezpieczenia wyglądają inaczej. Zależne to jest na przykład od potrzeb społeczeństwa. Jak wiadomo w Polsce opiekę zdrowotną finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia, a płacenie składek to obowiązek każdego obywatela. Ale jak wygląda opieka zdrowotna w innych krajach?

Oto kilka przykładów:

KRAJ

OPIEKA ZDROWOTNA

Niemcy Obywatele Niemiec wybierają odpowiadającą im Kasę Chorych i przekazują tam swoje składki, w zamian za co otrzymują wskazane świadczenia. Każda osoba może ubezpieczyć się również w prywatnych Kasach Chorych, które oferują znacznie lepsze usługi.
Irlandia W Irlandii obywatele mają gwarantowaną opiekę szpitalną, jednak niestety muszą do niej sporo dopłacać. Dlatego większość społeczeństwa posiada prywatne ubezpieczenia zdrowotne (aż 45% obywateli).
USA Większość Amerykanów ubezpiecza się przez pracodawców lub sami wykupują sobie prywatne ubezpieczenie. Emeryci, osoby niepełnosprawne lub ludzie osiągający bardzo niskie dochody,ubezpieczeni są przez Medicare- program rządowy dla starszych osób i Medicaid-przeznaczony dla ubogich.
Wielka Brytania Wszyscy Anglicy płacący podatki mają zapewnioną opiekę zdrowotną. Ale to nie znaczy, że ich jakość jest świetna, co zmusza ich do wykupienia prywatnego ubezpieczenia, które pozwala mieć dostęp do najlepszych usług medycznych i zaoszczędza czasu stania w kolejkach.