Wyjazd na narty? Kup ubezpieczenie zdrowotne od wypadku.

[browser-shot url=”http://www.link4.pl/blog/wyjazd-na-narty-tylko-z-dodatkowym-ubezpieczeniem”]

Zbliżająca się zima oznacza także rozpoczęcie sezonu narciarskiego w naszym kraju. Pamiętajmy o tym, że białe szaleństwo może niestety prowadzić do przeżycia długotrwałej i co najważniejsze, kosztownej kontuzji. Warto więc pomyśleć zawczasu o odpowiednim ubezpieczeniu, dającym nam poczucie bezpieczeństwa na stoku.

Koszty nieszczęśliwego wypadku w górach mogą sięgać nawet dziesiątek tysięcy złotych. Takiego wydatku nie pokryje zwykła polisa podróżna, dlatego też firmy ubezpieczeniowe proponują swoim klientom dodatkowe ubezpieczenie narciarskie. Trzeba być jednak czujnym i nie dać się zwieść najniższym rynkowym cenom. Niska kwota ubezpieczenia oznacza zazwyczaj pomoc przy niewielkich wypadkach, pomijając koszty zdarzeń takich jak interwencja ratowników, czy spowodowany z naszej winy wypadek.

Wybierając ochronę na stoku należy zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia – powinno ono obejmować co najmniej leczenie, akcje ratownicze, NNW i OC od osób oraz rzeczy. Możemy także wykupić specjalne pakiety na bagaż, sprzęt, koszty odwołania noclegu. Ważny jest zakres usługi assistance, czyli wszelkie czynności, które wykona za Ciebie pracownik danej firmy ubezpieczeniowej. Mogą to być na przykład opieka nad dziećmi, gdy rodzic musi przebywać w szpitalu. Ostatnim czynnikiem jest sposób wypłacenia odszkodowania. Może się zdarzyć, że zwrot wydatków następuje dopiero po udokumentowaniu wszystkich związanych ze zdarzeniem płatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *