Rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych

Wysokie sumy ubezpieczenia. Kup online najkorzystniejsze ubezpieczenie zdrowotne dla Ciebie i całej Twojej rodziny. Opieka najlepszej jakości, dobrowolny wybór wielu specjalistów, bez czekania i kolejek. Najtańsza indywidualna opieka medyczna. Szybkie zdrowienie z ubezpieczeniem zdrowotnym dla wszystkich.

Coraz większa ilość Polaków decyduje się na zakupienie dodatkowej, prywatnej polisy zdrowotnej. Przyczyną tego są niewątpliwie nieustanne kolejki oraz stosunkowo słaba jakość usług medycznych zapewnianych przez państwo. Czując niedostatek w tym zakresie, warto zapoznać się z możliwościami prywatnych polis. Mowa tutaj o dwóch rodzajach ubezpieczeń zdrowotnych – dotyczących leczenia ambulatoryjnego oraz szpitalnego.

Leczenie ambulatoryjne

Leczenie ambulatoryjne to te, które nie wymaga, by chory leżał w szpitalu więcej aniżeli 24 godziny. Właśnie to ubezpieczenie jest aktualnie najbardziej popularne. Większość polis w tym zakresie obejmuje: specjalistyczne konsultacje lekarskie, leczenie, badania, zabiegi, testy diagnostyczne, szczepienia, domowe wizyty oraz dostęp do prywatnego pogotowia ratunkowego.

Konkretne miejsca, które objęte są ubezpieczeniem wskazuje ubezpieczyciel. Spotkać się jednak można także z dobrowolnym wyborem lekarza. Jako, że klient ubezpieczalni posiada kartę pacjenta, może swobodnie korzystać zarówno z porad, jak i badań, czy pozostałych usług objętych polisą.

Leczenie szpitalne

W przypadku ubezpieczenia w obrębie leczenia szpitalnego istnieje wiele możliwości. Polisy w tym zakresie bardzo różnią się od siebie, w związku z tym, należy dokładnie zapoznać się z nimi. Może ono jednak obejmować między innymi:

  • zasiłek szpitalny – świadczenie wypłacane z powodu konieczności przebywania w szpitalu,
  • wyższe warunki hospitalizacji – zapewnienie pokoju jedno lub dwuosobowego, dobrowolny wybór prowadzącego lekarza, obecność osoby bliskiej, indywidualne dyżury pielęgniarskie,
  • zorganizowanie i sfinansowanie operacji – szybkie, ale i profesjonalne zabiegi i operacje połączone z diagnostyką przed i po, konsultacja medyczna, opieka szpitalna, zapewniony transport medyczny,
  • zasiłek operacyjny – świadczenie jednorazowe, ryczałtowane w wysokości od 2 do 10 tysięcy złotych,
  • całościowe pokrycie kosztów leczenia w szpitalu,
  • ubezpieczenie ciężkich zachorowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *