Redukcja zatrudnienia w PZU

[browser-shot url=”http://pzu.pl” width=”300″]

Życie to szereg paradoksów, które trudno zrozumieć. Zdarza się, iż pewne osoby z rozmaitych przyczyn tracą pracę. Jednak ciężko jest pojąć fakt, iż marka ciesząca się ogromnymi zyskami, doskonałym wizerunkiem i mianem największej takiej instytucji w branży podejmuje decyzję o grupowych zwolnieniach pracowników. Jak widać wszystko jest możliwe. Mowa tutaj oczywiście o PZU, który na okres od 1 października do 29 listopada 2014 r. zaplanował restrukturyzację.

PZU mimo zwolnień pragnie do końca utrzymać wizerunek dobrego pracodawcy. W związku z tym wraz z planem restrukturyzacji stworzono plan przewidujący m.in. poszukiwanie nowego miejsca pracy dla osób zwolnionych.

PZU pragnie zapewnić swoim dotychczasowym pracownikom korzystne warunki odejścia. Dlatego też postanowiono wypłacić gwarantowane odprawy wzbogacone o dodatkowe stawki odpraw. O restrukturyzacji powiadomiono związki zawodowe oraz rady pracowników. W tym momencie nadal trwają konsultacje związkowe. PZU pragnie osiągnąć kompromis i zapewnić zwolnionym pracownikom korzystne warunki związane z odejściem.

Szczegółowe informacje są tu.

Źródło:http://media.pzu.pl/pr/287237/pzu-kontynuuje-restrukturyzacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *