Grupowe ubezpieczenie zdrowotne dla firm i instytucji

Grupowe ubezpieczenie zdrowotne

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne dla wszystkich firm. Najlepsza opieka medyczna pracowników. Jasne i przejrzyste zasady. Grupowe ubezpieczenie zdrowotne – komfort i wygoda dla pracodawców i pracowników. Duży zakres usług. Prosta i przejrzysta umowa.

Do kogo skierowane jest ubezpieczenie grupowe?

Ubezpieczenie grupowe jest skierowane do różnego rodzaju grup. Zazwyczaj korzystają z niego małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Ubezpieczenie grupowe to pełny zakres świadczeń zależny od potrzeb i oczekiwań ubezpieczającego. Ubezpieczenia grupowe świadczone są na różnego rodzaju kwoty i dotyczą wybranych usług medycznych.

Co może zawierać grupowe ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie zdrowotne może obejmować między innymi:

  • swobodny dostęp do opieki medycznej
  • finansowanie pobytów w szpitalu i badań lekarskich
  • dostęp do specjalistycznych badań i diagnostyki
  • pokrycie kosztów związanych z pobytem w szpitalu wynikającym z nieszczęśliwego wypadku

Składki grupowego ubezpieczenia zdrowotnego ustalane są indywidualnie w zależności od potrzeb danej grupy oraz charakteru usług.

Na początku odpowiedzmy na pytanie : co to jest abonament medyczny?

Jest on przede wszystkim wykupowany przez instytucje, zakłady pracy czy korporacje dla ich pracowników. Mają wtedy dostęp do usług medycznych w prywatnych przychodniach, zarówno tych dużych jaki i tych mniejszych.

Zatem, które ubezpieczenie jest lepsze?

Często abonament medyczny i ubezpieczenie zdrowotne konkurują ze sobą, które z nich jest lepsze. Trzeba przyznać, że różnicę są naprawdę zauważalne.

Dlaczego ubezpieczenie zdrowotne uważane jest za korzystniejsze?

Po pierwsze pracownicy mają dostęp do wszystkich placówek i sami mogą wybrać, do której chcą się wybrać. Nie są na nich zakładane żadne ograniczenia, a poniesione koszty zostają zwrócone. Bardzo często w abonamencie medycznym by nasi pracownicy zostali przyjęci, wymagane jest od nich skierowanie. W przypadku ubezpieczenia zdrowotnego, nie ma takiej potrzeby. Mogą od razu, spokojnie i bez marnowania ich cennego czasu udać się do specjalisty jakiego wybrali. Zakres usług jest także znacznie szerszy. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują pomoc w przypadku pobytu naszego pracownika w szpitalu. To tylko kilka plusów ubezpieczenia zdrowotnego, ale wybór należy do Państwa.

Zainwestuj w grupowe ubezpieczenie zdrowotne w swojej firmie

[browser-shot url=”http://skokpozdrowie.pl/strefa-pracodawcy”]

Wielu pracodawców coraz częściej decyduje się na grupowe ubezpieczenie zdrowotne w swojej firmie. Jest to jedno z najbardziej cenionych świadczeń dodatkowych przez pracowników. Warto abyś i Ty zastanowił się na wprowadzeniem tego rozwiązania u siebie w firmie.

Grupowe ubezpieczenie zdrowotne może także być traktowane jako element systemu wynagrodzeń. Warto odnotować, że takie ubezpieczenie może wiązać się także z korzyściami dla pracodawcy. Przede wszystkim może to być ważny element systemu motywacyjnego w firmie, a ponadto w dłuższym okresie może przyczynić się do polepszenia stanu zdrowia pracowników. Pracownik mający świadomość, że posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne, jest bardziej produktywny i skupiony na swoich zadaniach. Niewątpliwie jest to bardzo duże udogodnienie dla pracownika, gdyż nie musi on ponosić dużych kosztów leczenia oraz czekać w kolejce do lekarza rodzinnego.

Zakres takiego ubezpieczenia zależy od wykupionego przez pracodawcę pakietu. Do wyboru mamy cztery podstawowe pakiety. Warto więc pomyśleć o wykupieniu takiego ubezpieczenia. Dzięki temu Twoi pracownicy będą mieli dostęp do szerokiej sieci Partnerów Medycznych. Ponadto zadbasz o najcenniejszą dla wielu ludzi wartość, jaka jest zdrowie.

Jeśli posiadasz zakład pracy, instytucje lub stowarzyszenie i chcesz ubezpieczyć swoich pracowników, a przy okazji także i rodzinę, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie ubezpieczenie grupowe. Twoi pracownicy będą wtedy mieli możliwość skorzystania z bezpłatnej opieki medycznej. Ich rodziny także na tym skorzystają. W razie śmierci, nieszczęśliwego wypadku czy nagłej choroby, zostaną zabezpieczeni na przyszłość. Utrata jedynego żywiciela może być dla nich bardzo kosztowna. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różnego rodzaju polisy. Świadczenia mogą być również wypłacane w przypadku, gdy Twojemu pracownikowi powiększy się rodzina i na świat przyjdzie dziecko.

Ubezpieczenie zdrowotne grupowe.

Wysokość składki zależna jest od ilości pracowników (muszą to być grupy przynajmniej dwu osobowe), ale także wieku i stanu zdrowia ubezpieczonych. Umowa podpisywana jest na rok, a ochrona obejmować będzie nie tylko godziny pracy, ale całą dobę. Okres karencji tak jak w przypadku innych ubezpieczeń może wynosić od 2 do 10 miesięcy, w zależności od towarzystwa. Warto zainwestować w przyszłość swoich pracowników. Zmotywuje ich to do pracy i udowodni, że nie tylko ich praca jest dla Ciebie ważna, ale i oni jako ludzie. Wzmocnisz swój wizerunek nic na tym nie tracąc, ponieważ opłacane przez Ciebie składki możesz wliczyć w koszty uzyskania przychodu.

Grupowa Opieka Medyczna w PZU

Grupa PZU to marka świadcząca usługi nie tylko na rzecz klientów indywidualnych ale i również klientów korporacyjnych. Wieloletnia tradycja i doświadczenie pozwalają na skonstruowanie pakietu, który idealnie uwzględni wszelkie aspekty z zakresu ochrony życia i zdrowia każdego z nas. W ostatnim czasie stworzono ubezpieczenie na życie i zdrowie pod nazwą Opieka S. Jest to polisa przeznaczona dla klientów korporacyjnych, która umożliwia kompleksową ochronę bezpieczeństwa pracowników.

W ramach powyższego ubezpieczenia pracownicy mają możliwość korzystania z większości renomowanych placówek w Polsce. Ubezpieczenie to przeznaczone jest dla określonej grupy osób. Najmniejsza grupa może liczyć trzy ubezpieczone osoby. Aby móc zostać objętym ubezpieczeniem należy mieć nie więcej aniżeli 64 lata. W ramach pakietu możliwe staje się objęcie ochroną współubezpieczonego, tj. małżonka, partnera bądź też dziecka. Ubezpieczenie daje obopólne korzyści- zarówno dla pracodawcy jak i jego pracownika. Dzięki takim pakietom znacznie wzrasta poziom lojalności pracowników względem firmy. Ubezpieczenie w miejscu pracy jest swego rodzaju pozapłacowym elementem wynagrodzenia. Ponadto bardziej atrakcyjny staje się pakiet socjalny firmy.

Dzięki udzieleniu ubezpieczenia wzrasata pozytywny wizerunek pracodawcy jako osoby dbającej o zdrowie swoich pracowników. Dzięki specjalistycznej opiece medycznej pracownik ma większą szansę na szybki powrót do formy, co automatycznie redukuje opuszczone dni w pracy. Jednym słowem mamy do czynienia ze zmniejszeniem absencji pośród kadry pracowniczej. Dzięki Grupowej Opiece Medycznej pracownik czuje się komfortowo i bezpiecznie- wie, iż w razie potrzeby zostanie objęty specjalistyczną opieką medyczną. Pracownik ma możliwość skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia jakim zostaje objęta jego najbliższa osoba. Jednocześnie dzięki polisie grupowej pracownik oszczędza własne pieniądze, bowiem grupowe pakiety charakteryzują się o wiele niższą składką aniżeli ubezpieczenia indywidualne.

Dzięki Grupowej Opiece Medycznej pracownik ma pełną możliwość skorzystania z porad lekarza: rodzinnego, internisty czy pediatry. Do pomocy specjalistycznej zobowiązanych zostało 16 lekarzy różnych specjalizacji. Dostęp do lekarzy nie jest objęty żadnym limitem. Opieka Medyczna gwarantuje brak kolejek i telefoniczne umawianie wizyt. Ponadto w nagłych i nieprzewidzianych wypadkach możliwe stają się wizyty domowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *