Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument, który ułatwia nam uzyskanie dostępu do usług związanych z ochroną naszego zdrowia, podczas naszego pobytu w państwach Unii Europejskiej. Jeśli nie posiadasz takiej karty, a jesteś za granicą i potrzebujesz lekarza lub  wizyty w szpitalu, będziesz musiał zapłacić za opiekę z własnej kieszeni. Takie koszty niestety nie są małe. Należy jednak pamiętać, że w momencie gdy znajdziemy pracę za granicą i podpiszemy umowę z wybranym przez nas pracodawcą, przestajemy podlegać ubezpieczeniu w Polsce i posługiwanie się kartą jest wtedy niezgodne z prawem. Nie dajmy się również naciągnąć, ponieważ wykupienie EKUZ proponowane jest na wielu stronach internetowych. Pamiętajmy jednak, że odbywa się to całkowicie za darmo, wystarczy udać się do znajdujących się w naszym regionie instytucji, które zajmują się ochroną zdrowia.

Co zawiera Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Na dokumencie znajdują się nasze dane, takie jak:

 • imię
 • nazwisko
 • data urodzenia
 • PESEL
 • numer identyfikacyjny instytucji, która wydała kartę
 • numer identyfikacyjny karty
 • końcowa data ważności karty

Bez względu na to w jakim państwie uzyskujemy kartę, dane, które musi zawierać są niezmienne, zawsze takie same.

Ubezpieczenie zdrowotne na terenie Unii Europejskiej. Opieka medyczna w dowolnych krajach. Dostęp do badań i pomocy lekarza. Duży zakres świadczeń. Niskie składki dla każdego. Pełna opieka medyczna w domu ubezpieczonego. Szybka diagnostyka, wysokiej jakości leczenie szpitalne. Dodatkowe badania bez skierowania. Tani dostęp do szczepień i leczenia.

Dlaczego warto wykupić europejskie ubezpieczenie zdrowotne?

Europejskie ubezpieczenie zdrowotne warto wykupić w momencie gdy dużo przebywamy za granicą służbowo lub turystycznie. Ubezpieczenie tego typu to duży pakiet udogodnień i usług:

 • dostęp do opieki medycznej na terenie całej Unii Europejskiej
 • refundacja kosztów związanych z leczeniem i pobytem w szpitalu w dowolnym kraju
 • minimum formalności podczas leczenia za granicą
 • pomoc medyczna dla osób wielojęzycznych

Ile kosztuje europejskie ubezpieczenie zdrowotne?

Europejskie ubezpieczenie zdrowotne to nie tylko duży zakres usług, ale też dogodne warunki umowy. Składki oraz usług omawiany jest indywidualnie. Zakres pomocy może dotyczyć osoby ubezpieczonej oraz członków jej rodziny.

Z każdym rokiem coraz więcej osób wybiera europejskie ubezpieczenie zdrowotne. Dzięki niemu możemy bezpiecznie przebywać w wielu krajach Europy.

Często podróżujesz? Chcesz się ubezpieczyć? Zdecyduj się na Europejskie ubezpieczenie zdrowotne i czuj się bezpiecznie. Bez względu na miejsce pobytu. Szybko i tanio. Europejskie ubezpieczenie zdrowotne, obsługa bezgotówkowa, dla każdego, ubezpieczenia roczne, pokrycie kosztów leczenia, ubezpieczenia krótkoterminowe.

Coraz więcej osób decyduje się na różnego rodzaju wyjazdy zagraniczne. Najczęściej podróżujemy po krajach europejskich, w związku z czym niezbędne będzie nam Europejskie ubezpieczenie zdrowotne. Zapewni ono każdemu ubezpieczonemu świadczenia medyczne, a także w razie potrzeby hospitalizację. Można dowolnie wybierać spośród szpitali współpracujących z danym ubezpieczycielem. Jest to więc ono konieczne, jeżeli chcemy być odpowiednio zabezpieczeni.

Czym może skutkować brak Europejskiego ubezpieczenia zdrowotnego?

Kiedy nie zdecydujemy się tego typu ubezpieczenie musimy liczyć się z wieloma przykrymi konsekwencjami. W razie jakiegokolwiek wypadku, lub też choroby będziemy musieli osobiście pokryć wszelkie koszty leczenia. Sumy te nie należą do najniższych, dlatego też warto zainwestować w takie rozwiązanie, aby móc w spokoju odpoczywać lub spędzać czas poza granicami naszego państwa.

Międzynarodowe ubezpieczenie w Bupa

Bupa to marka prowadząca działalność ubezpieczeniową na skalę globalną. Specjalizuje się w ubezpieczeniach zdrowotnych. W swojej ofercie posiada pakiety szeroko rozbudowane, które obejmują ochroną niezależnie od tego w jakiej części świata znajduje się ubezpieczony. Ubezpieczając swoje zdrowie w Bupa możemy mieć świadomość, iż korzystamy z usług lidera w tejże branży, który gwarantuje nam specjalistyczną pomoc w razie zaistniałej potrzeby.

Międzynarodowe ubezpieczenie medyczne, jakie oferuje marka charakteryzuje się doskonałym dostępem do ponad 650 000 szpitali i klinik znajdujących się na całym świecie, współpracujących z Bupa. Dzięki ofercie ubezpieczony może liczyć na bezpłatny dostęp do lekarzy służących poradą i specjalistyczną opinią na temat zdrowia. Ponadto, nie należy się obawiać nieznajomości języków, bowiem doradcy Bupa świadczą usługi i służą pomocą w każdym z języków. Ta niezwykle korzystna polisa zdrowotna gwarantuje zupełne pokrycie kosztów leczenie raka. Nie trzeba martwić się o słaby stan naszego portfela, ponieważ Bupa opłaci koszty związane z leczeniem wszędzie tam gdzie korzystaliśmy z usług medycznych.

Co więcej, marka ta obejmuje ochroną kobiety w ciąży. Bez znaczenia jest to w jakim szpitalu na świecie urodzi się dziecko. Najbardziej powszechny plan ubezpieczenia zdrowotnego tejże firmy nosi nazwę: Worldwide Health Options. Jest to pakiet skierowany do osób indywidualnych oraz ich rodzin. Niezwykle ważną zaletą polisy jest możliwość dostosowania jej do potrzeb klienta. Oferta jest na tyle elastyczna, iż można dokonywać różnego rodzaju modyfikacje i połączenia wariantów. Zgodnie ze standardową opcją ubezpieczenia obejmuje ono leczenie w sytuacjach nieszczęśliwych wypadków i w chorobach pojawiających się nieoczekiwanie. Można dokonać rozszerzenia pakietu podstawowego. Wówczas będziemy mieć dostęp do konsultacji klinicznych, specjalnych lekarstw, leczenia stomatologicznego i okulistycznego. Ponadto w dodatkowej ofercie dostępne są również: ewakuacja medyczna w każdym państwie świata i ochrona ubezpieczeniowa w USA.

Bupa oferuje również pakiet, który stworzony jest dla osób potrzebujących krótkookresowego ubezpieczenia. Okres ten może wynosić od 3 do 11 miesięcy. W zakres tej polisy wchodzi leczenie szpitalne i ambulatoryjne, a także leczenie z jednodniową hospitalizacją. To produkt, który został stworzony z myślą o osobach, które planują krótki pobyt za granicą i pragną mieć dostęp do podstawowej opieki medycznej.

Międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne

Komfort i wygoda. Bezpieczeństwo i opieka medyczna podczas wycieczki i wyjazdu służbowego. Jasne zasady i czytelna umowa. Ochrona zdrowotna poza granicami naszego kraju. Jedziesz do obcego kraju? Wykup tanie, kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne dla siebie i rodziny. Dobry pakiet medyczny dla każdego. Szybki dostęp do każdego specjalisty – również podczas dalekiej podróży.

Międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne – dla kogo?

Międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne przeznaczone jest dla osób, które dużo przebywają poza granicami Polski. Tego typu ochrona dostosowana jest również dla osób, które przemieszczają się po krajach Unii Europejskiej w celach zawodowych lub turystycznych.

Bardzo atrakcyjne jest to, że ubezpieczenie zdrowotne może podpisać osoba w każdym wieku. Zasady są bardzo jasne i czytelne, dzięki czemu nie trzeba być ekspertem w dziedzinie ubezpieczeń.

Co obejmuje międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne?

Międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne obejmuje między innymi:

 • opiekę medyczną oraz dostęp do badań bez względu na miejsce pobytu
 • pomoc lekarzy i personelu medycznego mówiącego w różnych językach
 • pokrycie kosztów leczenia oraz pobytu w szpitalu podczas wycieczki lub wyjazdu służbowego

Zakres ubezpieczenia może być indywidualnie dobierany w zależności od potrzeb osoby ubezpieczanej. Im dłuższy okres ubezpieczenia, tym lepsze warunki.

Można również skorzystać z różnego rodzaju promocji, które dostępne są dla szerokiego grona odbiorców. Warto się na nie zdecydować, ponieważ międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne to komfort i wygoda w każdym miejscu. Dostęp do leczenia bez stresu o finansowe konsekwencje.

Bezpieczna podróż z EKUZ we wszystkich państwach UE

Ubezpieczenie zdrowotne jest świadzczeniem, które niezbędne jest każdemu człowiekowi. Dzięki niemu mamy pewne poczucie bezpieczeństwa. Umożliwia nam ono korzystanie ze świadczeń we wszytskich państwoych placówkach NFZ.

Co się jednak dzieje kiedy wyruszamy w podróż za granice? Kto jest zobowiązany świadczyć nam usługi medyczne? I gdzie z takowych usług można skorzystać w razie potzreby? Sytuacja staje się jasna kiedy posiadamy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Aby otrzymać taką kartę należy skierować wniosek do wojewódzkiego oddziału NFZ. Zgłoszenia można dokonać na miejscu bądź też telefonicznie czy przez Internet. EKUZ uzyskujemy od ręki.

W momencie uzyskania karty mamy możliwość leczenia się w placówkach zamieszczonych we wszystkich państwach członkowskich UE. Należy jednak pamiętać, że pomocy medycznej możemy oczekiwać tylko w tych placówkach, które świdczą usługi w ramach publicznej opieki zdrowotnej danego państwa.

W większości europejskich państw pacjent, mimo, iż jest ubezpieczony zobowiązany jest do częściowego pokrycia kosztów leczenia. Dlatego też przed podróżą warto zapoznać się z listą świadczeń za które należy częściowo czy też w całości zapłacić.

Przeczytaj więcej tu.

Źródło:http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=11&dzialnr=1&artnr=6194

Chcesz mieć pewność, że zawsze zostanie udzielona Ci pomoc medyczna? Wykup ubezpieczenie. Zabieraj zawsze ze sobą kartę ubezpieczeniową. Gwarancja bezpieczeństwa i leczenia. Karty ubezpieczeniowe, ubezpieczenie zdrowotne, pomoc medyczna, dla studenta, dla dzieci, dla każdego, europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego.

Karty ubezpieczeniowe umożliwiają w bardzo szybki sposób sprawdzenie, czy dana osoba jest ubezpieczona. Dane na niej umieszczone sprawdzane są w systemie, dzięki czemu wynik tej operacji jest niemalże natychmiastowy. Dzięki niej można również uzyskać dostęp pełnej dokumentacji medycznej danego pacjenta. Jest to szczególnie ważne, gdy potrzebna jest szybka diagnoza i zastosowanie określonego rodzaju leczenia. Są one wydawane bezpłatnie.

Gdzie karty ubezpieczeniowe przydają się najbardziej? Przede wszystkim należy powiedzieć, że istnieją zarówno katy krajowe, jak i europejskie. Pierwsze z nich sprawdzają się oczywiście na terenie Polski. Europejskie karty ubezpieczeniowe natomiast są honorowane m. in. we wszystkich krajach członkowskich UE w okresie pobytu tymczasowego. Jednakże warto jest wykupić dodatkowe ubezpieczenie na wyjazdy zagraniczne. Wówczas to można liczyć na pełna ochronę.