Compensa

Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group wraz z Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group to firmy ubezpieczeniowe wchodzące w skład międzynarodowej Vienna Insurance Group, która jest wiodącą grupą w Europie środkowo-wschodniej. Wraz ze wszystkim spółkami zajmuje 5 miejsce na rynku ubezpieczeń majątkowych. Zrzesza ona około 50 spółek w 24 różnych krajach.

[browser-shot url=”http://www.compensa.pl/” width=”630″]

Rodzaje ubezpieczeń w Compensa

Towarzystwo wychodzi naprzeciw potrzebom klientów indywidualnych oraz biznesowych. Przedsiębiorcom oferuje m.in.: ubezpieczenie dla inwestycji budowlanych, nieprzewidzianej utraty zysku, majątku firmy, w czasie zagranicznych wyjazdów służbowych czy w transporcie. Osoby indywidualne mogą ubezpieczyć m.in.: dom, samochód, podróż czy budynki gospodarstwa rolnego. Oba rodzaje ofert zawierają ubezpieczenia zdrowotne.

I tak, dla klientów indywidualnych prywatna opieka medyczna może wystąpić w wariancie leczenia ambulatoryjnego lub szpitalnego. Do świadczeń medycznych uprawnia Karta Ubezpieczenia.

W opcji leczenia ambulatoryjnego możemy wybrać:

  1. Compensa Zdrowie. Zapewnia ona dostęp do profesjonalnych usług medycznych w ok. 1000 placówkach Centrum Medycznego Lux Med na terenie całej Polski. Możemy skorzystać z całodobowej infolinii medycznej czy nowoczesnych metod leczenia. Opieka medyczna jest również świadczona zagranicą. Towarzystwo ubezpieczeniowe gwarantuje przyjazne nastawienie do pacjenta i kulturę obsługi.
  2. Compensa Multi Zdrowie z refundacją . Obejmuje konsultacje lekarskie w nielimitowanej ilości wszystkich specjalistów z wyłączeniem stomatologów i psychiatrów. Gwarantuje oczekiwanie krótsze niż 24 godziny na wizytę u lekarza rodzinnego, pediatry i internisty oraz 5 dni na wizytę u lekarza specjalisty. Dodatkowo w ofercie znajdziemy pielęgniarskie zabiegi ambulatoryjne, profilaktykę np. szczepienia p/grypa i WZW Typu A i B, infolinię całodobowa, assisatance medyczne, badania i konsultacje lekarskie w okresie przedporodowym, wizyty domowe. Compensa MULTI Zdrowie z refundacją oferuje do wyboru dwie opcje z udziałem własnym i 80% kosztów pokrywa towarzystwo oraz bez udziału własnego, kiedy 100% kosztów pokrywa Compensa. Ten wariant ubezpieczenia można rozszerzyć o świadczenia operacyjne, rehabilitacje, dzienny zasiłek szpitalny.

Dla pracowników firm Compensa oferuje również programy Zdrowie oraz Zdrowie z refundacją.

W pakiecie Compensa Zdrowie znajdziemy podobne możliwości jak dla osób indywidualnych. Dodatkowo ten pakiet zawiera pełne badania z zakresu Medycyny Pracy, rehabilitację, protetykę stomatologiczną po wypadku, gwarancję opieki medycznej podczas urlopu i wyjazdów za granicę, możliwość ubezpieczenia członków najbliższej rodziny pracownika.

Zakres ubezpieczenia Compensa Zdrowie z refundacją dla klientów biznesowych obejmuje te same świadczenia jak dla indywidualnych. Pakiet możemy rozszerzyć o Medycynę Pracy, która obejmuje badania wstępne, okresowe jak i kontrolne, oraz profilaktyczną opiekę zdrowotną niezbędną ze względu na warunki pracy.
Ten program oferuje ponadto trzy warianty: Złoty, Srebrny i Brązowy. Zawierają one bardzo szeroką ofertę usług.

Zasługi Compensa

W 2006 roku Towarzystwo Ubezpieczeń Compensa S.A. otrzymało Nagrodę Zaufania „Złoty OTIS 2006” za produkt Compensa Zdrowie w kategorii „program finansowy dla zdrowia”. W 2011r. już podczas XIV Kongresu Brokerów Compensa otrzymała statuetkę Fair Play. Sukces powtórzyła podczas XVII w 2014r. Nagroda ta jest przyznawana wyłącznie dla najlepszych firm z branży ubezpieczeniowej. Również w 2011 r. Compensa otrzymała nagrodę Lidera Rynku 2011 w kategorii „Produkt”. Nagrodzone zostało ubezpieczenie „Bezpieczna Grupa”, która obejmuje grupowe ubezpieczenie na życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *