Chorzy na raka nie wierzą w działanie polis „rakowych”

[browser-shot url=”http://axa.pl/centrum-informacyjne/aktualnosci/chorzy-na-raka-kupno-ubezpieczen-nie-ma-sensu-axa-polisy-rakowe-sa-nowe-nie-ma-doswiadczen-jak-dzialaja-312/”]

Leczenie nowotworu to długa droga wymagająca wielu pieniędzy. Sporo środków przeznacza się na dojazdy do klinik, badania czy też prywatne konsultacje. Teoretycznie, pieniądze można by pozyskać z polisy. W praktyce jednak okazuje się, że nawet w przypadku posiadania polisy, nie ma się gwarancji otrzymania świadczenia. Co więcej sam koszt ubezpieczenia jest wysoki. W związku z powyższym wielu ludzi uważa, że kupowanie polis „rakowych” nie ma najmniejszego sensu.

Zdaniem Aleksandry Polakowskiej-Szymańskiej z AXA Życie polisy „rakowe” są na tyle nowym produktem, że mechanizm ich działania nie został jeszcze do końca sprawdzony oraz przetestowany i trudno określić w jakim stopniu te polisy są w stanie pomóc osobom chorym na raka. Podkreśla także, że tego typu polisa jest lepiej przystosowana do potrzeb pacjenta (w przeciwieństwie do ubezpieczeń ogólnych, zawieranych np. w zakładzie pracy), ze względu na ukierunkowanie na długotrwałe leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *