Uprawiasz sport? Mamy ubezpieczenie zdrowotne dla sportowców!

[browser-shot url=”https://www.piu.org.pl/ubezpieczenia-sportowo-rekreacyjne”]

Polska Izba Ubezpieczeń przedstawia warunki ubezpieczenia sportowo-rekreacyjnego, chroniącego osoby szczególnie narażone na urazy związane z intensywnym uprawianiem sportu zawodowego lub ekstremalnego. Jest ono sprzedawane indywidualnie oraz w grupowo, czyli drużynom lub związkom sportowym.

Osoby uprawiające sport amatorsko są prawdopodobnie ubezpieczone w ramach standardowej polisy turystycznej. Zawodowcy powinni jednak pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu. Zająć się tą sprawą mogą także dowolne związki sportowe i organizatorzy rozgrywek. Wspomniany produkt znajdziemy w ofercie wielu polskich firm. Przy wyborze konsument powinien kierować się rodzajem uprawianej przez siebie aktywności oraz sumą ubezpieczenia. Niektóre polisy mogą nie chronić przed wszystkimi możliwymi do ,,złapania” kontuzjami.

Czas trwania ubezpieczenia jest zależny od życzenia klienta. Możemy wybrać na przykład tygodniowy zakres ochrony na czas wyjazdu na narty. Jeżeli uprawianie sportów ekstremalnych jest naszą pasją, umowę warto zawrzeć na dłuższy okres. Gdy uraz stanie się faktem, musimy jak najszybciej powiadomić o nim ubezpieczyciela. Wyliczy on dokładnie wysokość należnego nam odszkodowania. W rozszerzonych produktach ochronnych możemy uzyskać także zwrot kosztów rehabilitacji, czy wypłatę renty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *