Browse By

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

medical photo

Photo by phalinnCC

Na początku odpowiemy na pytanie jaka jest różnica między prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym, a ubezpieczeniem w NFZ- ZUS?

Uwagę należy zwrócić w szczególności na to, że nawet gdy postanowimy wykupić sobie prywatne ubezpieczenie, nigdy nie zastąpi nam obowiązkowego ubezpieczenia. Może być tylko i wyłącznie jego dodatkiem, w przypadku gdy chcemy rozszerzyć zakres usług i podwyższyć ich jakość. Dobrowolne ubezpieczenia możemy wykupić jako indywidualne, bądź grupowe.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie zdrowotne?

Na początku zastanów się czego oczekujesz od takiego ubezpieczenia? Do jakich lekarzy przeważnie chodzisz  i z jakich usług medycznych korzystasz najczęściej. Zapoznaj się z ofertami kilku towarzystw i dopasuj ofertę do swoich potrzeb. Sprawdź jakie placówki udostępnia ubezpieczyciel, tak byś nie miała żadnych problemów logistycznych. Przekonaj się także czy sama możesz sobie wybrać placówkę i lekarza, którego uważasz za zaufanego. Uwagę poświeć również limitom, ponieważ wizyty mogą być nimi objęte i czy nie będzie wymagane od Ciebie pokrycie dodatkowych kosztów. Zorientuj się ile trwa karencja i czy chcesz by polisa obejmowała również wizyty domowe. Dostosuje ją do siebie, swoich wymagań, wieku i aktywności.

One thought on “Prywatne ubezpieczenie zdrowotne.”

  1. Vadzim says:

    Szukam tanie dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w Lublinie. Jestem obywatelem Białorusi, potrzebuje ubezpieczenia na wyrobienie karty pobytu. okres ubezpieczenia – 2,3 miesięcy.

Comments are closed.